• +48 535 291 234
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon - Pią 8:00 - 16:00
Niebezpieczna luka w Contact Form 7 WP

Niebezpieczna luka w Contact Form 7 WP

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Informacja skierowana jest do wszystkich użytkowników WordPressa, którzy na swoich strona opartych na tym systemie cms korzystają z wtyczki Contact Form 7.

Wtyczka Contact Form 7 to jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia formularzy kontaktowych na stronach internetowych opartych o platformę WordPress. Wtyczka używana jest z powodzeniem do budowy zarówno prostych jak i bardziej zaawansowany formularzy kontaktowych.

Wykryta 16 grudnia 2020 roku luka w zabezpieczeniach wtyczki Contact Form 7 dotyczy dokładnie pola pozwalającego na przesłanie pliku w formularzu. Wykorzystując tę lukę w polu formularza przesłane pliki można uruchomić jako skrypt na serwerze hosta. Wykryta podatność jest bardzo niebezpieczna gdyż w ten sposób haker może wgrać i wykonać na naszym serwerze dowolny kod!
Zaktualizuj wtyczkę Contact Form 7 do wersji 5.3.2
Poprawka bezpieczeństwa wydana niezwłocznie przez developera wtyczki Contact Form 7 Takayuki Miyoshi została dodana do wersji 5.3.2.
Jeżeli Twoja strona działa na platformie WordPress i korzystasz z wtyczki Contact Form 7 zaloguj się niezwłocznie do zaplecza WP i wykonaj aktualizację.