Blog WEBMAZ

Niezastąpione źródło weidzy o firmie w internecie

Co to jest strona internetowa / strona www ?

Co to jest strona internetowa? Z czego składa się strona www?

Strona internetowa, nazywana również stroną WWW (od World Wide Web), to zbiór uporządkowanych logicznie elementów, połączonych ze sobą nawigacją i linkami. Prezentowane są one za pomocą przeglądarki internetowej pod jednolitym adresem URL (Uniform Resource Locator). Aby uzyskać dostęp do strony internetowej, należy wpisać jej adres URL w pasku adresu przeglądarki internetowej. Strona internetowa to potężne narzędzie, które może służyć do różnych celów. Może być wykorzystywana do prezentacji informacji, komunikacji, sprzedaży, edukacji, rozrywki i wielu innych. Strony www tworzone są za pomocą wielu języków programowania jak np. HTML, PHP, CSS, Java Scripts.

Strona internetowa składa się z kodu HTML (HyperText Markup Language), który definiuje strukturę i wygląd strony, a także może zawierać różnego rodzaju treści, takie jak:

01

Teksty

Tworząc treść na stronę w pierwszej kolejności zastanów się, jaki jest cel Twojej strony www: informacyjny (prezentacja firmy, produktu, usługi), marketingowy (generowanie leadów, sprzedaż), edukacyjny (udostępnianie wiedzy, kursy online), rozrywkowy (blog, gry, forum). Określ swoją grupę docelową, czyli wiek, płeć, wykształcenie, zainteresowania. W budowaniu treści strony ważny jest język i styl komunikacji: używaj prostego i zrozumiałego języka, skup się na korzyściach dla użytkownika, stosuj storytelling, aby tekst był bardziej interesujący. Zadbaj o poprawność językową i stylistyczną.

02

Media i elementy interaktywne

By teksty zamieszczone na Twojej stronie były przyjemne dla oka, bardziej interesujące - skłaniały użytkownika do zagłebiuenia się w tekst warto okrosić go elementami graficznymi jak obrazy, zdjęcia, infografiki, filmy czy animacje. Bardzo ważnym elementem tego połączenia tekstu z grafiką jest to by upewnić się, że dodane przez nas multimedia są wysokiej jakości i odpowiadają prezentowanej treści.

03

Formularze

Formularz kontaktowy to narzędzie na stronie internetowej, które pozwala użytkownikom na skontaktowanie się z Tobą. Jest to ważny element strony, który może pomóc Ci w: zwiększeniu konwersji, ułatwić użytkownikom kontakt z Tobą, co może prowadzić do sprzedaży, leadów lub innych konwersji. Poprawi obsługę klienta, umożliwi użytkownikom zadawanie pytań i zgłaszanie problemów, co pozwali Ci na szybką i skuteczną reakcję. Dobrze skonstruowany formularz kontaktowy pomoże w budowaniu relacji z klientami, na gromadzenie informacji o użytkownikach i ich potrzebach, co może pomóc Ci w lepszym dopasowaniu swojej oferty.

Przy projektowaniu formularza kontaktowego należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii:

Prostota: Formularz powinien być prosty i łatwy do wypełnienia. Unikaj zbyt wielu pytań lub skomplikowanych pól.

Jasność: Jasno określ, w jakim celu użytkownicy mogą skontaktować się z Tobą za pomocą formularza.

Wymagane pola: Określ, które pola są wymagane, abyś mógł otrzymać niezbędne informacje od użytkownika.

Walidacja: Upewnij się, że użytkownicy wprowadzają poprawne dane, np. adres e-mail.

CAPTCHA: Dodaj Captcha, aby chronić formularz przed spamem.

Podziękowanie: Po wysłaniu formularza wyświetl użytkownikowi komunikat z podziękowaniem.

Możesz dodać możliwość dołączenia plików do formularza, np. CV lub zdjęcia.

Strony internetowe mogą służyć do różnych celów:

Prezentacji i komunikacji - firmy, organizacje i osoby prywatne mogą wykorzystywać strony internetowe do prezentacji informacji o sobie, swoich produktach, usługach lub działalności. Strony internetowe mogą służyć do komunikacji z klientami, partnerami lub innymi osobami. Mogą zawierać formularze kontaktowe, czaty online lub fora internetowe.

Sprzedaży - strony internetowe mogą być wykorzystywane do sprzedaży produktów lub usług online. Mogą zawierać sklepy internetowe, koszyki zakupowe i systemy płatności.

Edukacji - strony internetowe mogą służyć do edukacji i nauczania. Mogą zawierać kursy online, materiały edukacyjne lub gry edukacyjne.

Rozrywki - strony internetowe mogą służyć do rozrywki. Mogą zawierać gry online, filmy, muzykę lub inne treści rozrywkowe.

Istnieje wiele różnych rodzajów stron internetowych, m.in.:

Strony firmowe - prezentują informacje o firmie, jej produktach i usługach. Strony produktowe - prezentują informacje o konkretnym produkcie lub usłudze. Strony blogowe - zawierają artykuły na różne tematy. Strony informacyjne - zawierają informacje na dany temat. Strony edukacyjne - zawierają materiały edukacyjne. Strony rozrywkowe - zawierają gry online, filmy, muzykę lub inne treści rozrywkowe. Portale społecznościowe - umożliwiają użytkownikom łączenie się ze znajomymi i rodziną.

Strona internetowa to potężne narzędzie, które może służyć do różnych celów. Strony internetowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Dostarczają nam informacji, rozrywki i edukacji. Umożliwiają nam również komunikację z innymi ludźmi i prowadzenie działalności gospodarczej. Strona internetowa jest Twoją wizytówką, treść na niej powinna być angażująca, informacyjna i łatwa do czytania. Jeżeli to możliwe stosuj storytelling, aby tekst był bardziej interesujący. Zadbaj również o SEO, aby Twoja strona była widoczna w wyszukiwarkach. Dobrze zaplanuj układ strony głównej i podstron , określ najważniejsze informacje, które chcesz przekazać, używaj prostego i zrozumiałego języka. Na bieżąco aktualizuj i optymalizuj treści. Zadbaj o poprawność językową i stylistyczną - jeśli potrzebujesz pomocy w napisaniu tekstu na stronę www, skontaktuj się z copywriterem .

Potrzebujesz Strony WWW?
Twoja obecna strona potrzebuje webmastera?

Jeżeli potrzebujesz nowoczesnej strony internetowej, a może Twoja obecna strona www nie spełnia Twoich oczekiwań lub nie działa prawidłowo, skontaktuj się ze mną. Szczegółowo omówimy Twoje potrzeby, oczekiwania, możliwe rozwiązania. W tym celu możesz skorzystać z wygodnego formularza kontaktowego na mojej stronie lub zarezerwować w terminarzu rozmowę telefoniczną.

Mogą Cię zainteresować