Blog WEBMAZ

Niezastąpione źródło weidzy o firmie w internecie

Otwórz swój sklep internetowy Shoper i zacznij zarabiać

Otwórz swój sklep internetowy Shoper i zacznij zarabiać

Sklep internetowy to witryna internetowa, w której Klienci mogą kupować produkty lub usługi online. Sklepy internetowe mogą być małe, sprzedające kilka produktów, lub duże, oferujące setki lub nawet tysiące produktów. Produkty oferowane w sklepie mogą być fizyczne, takie jak książki, ubrania i elektronika, lub cyfrowe, takie jak muzyka, oprogramowanie i e-booki.

Jeżeli myślisz o własnym biznesie, chcesz zwiększyć swoje dochody nie wydając na początek dużego budżetu wybierz nowoczesny i prosty w obsłudze sklep internetowy Shoper, który będzie miał wszystko co potrzebne Ci sprzedaży online.

Aby założyć sklep internetowy, potrzebujesz:

01

Domeny internetowej

Czyli unikalnego adresu / adresu url, domena to adres Twojego sklepu internetowego w Internecie, przykładowo nazwą domeny mojej strony internetowej jest webmaz.pl Adres URL to lokalizacja Twojego sklepu internetowego na serwerze/hostingu, przykład adres URL mojej strony głównej to https://webmaz.pl

02

Platformy e-commerce

Czyli oprogramowania, które zasila Twój sklep internetowy. Istnieje wiele różnych platform e-commerce, jednak ten artykuł dotyczy profesjonalnej platformy do sprzedaży w internecie którą jest oprogramowanie Shoper.

03

Produktów do sprzedania

Możesz sprzedawać własne produkty lub produkty innych firm czy usługi. Shoper to również idealne opropgramowanie do sprzedaży w modelu dropshipping. Jest to model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży internetowej, w którym sprzedawca nie posiada fizycznie oferowanych produktów. Zamiast tego, po złożeniu zamówienia przez klienta, sprzedawca przekazuje je hurtowni lub producentowi, który odpowiada za kompletowanie, pakowanie i wysyłkę towaru bezpośrednio do klienta końcowego.

04

Platformy do przetwarzania płatności

Musisz w swoim sklepie poza standardowym przelewem czy opcją płatności za pobraniem oferować klientom wygodne płatności online. Tutaj Shoper wychodzi na przeciw ze swoją ofertą. Shoper Płatności to usługa ułatwiająca przyjmowanie płatności online w Twoim sklepie Shoper. Oferuje szeroki wachlarz metod płatności, szybką integrację i bezpieczeństwo transakcji. Shoper Płatności to idealne rozwiązanie dla każdego sklepu internetowego, który chce zapewnić swoim klientom wygodne i bezpieczne płatności online.

05

Określonych metod wysyłki

Musisz zapewnić klientom sposób wysyłki produktów. Popularne firmy które oferują tego rodzaju usługi to UPS, FedEx czy DHL. Shoper to idealne rozwiązanie dla każdego sklepu internetowego, który chce usprawnić proces wysyłki i zapewnić swoim klientom wygodę i komfort. Shoper Wysyłki to zintegrowane rozwiązanie, które pozwala między innymi na: oferowanie różnych metod wysyłki, automatyczne generowanie etykiet wysyłkowych, śledzenie przesyłek, ustawianie automatycznych reguł wysyłki.

Aplikacja Shoper to idealne rozwiązanie, praktycznie dla każdego kto chce posiadać własny sklep internetowy. Shoper oferuje sprzedającym z branży e-commerce kompleksowe zarządzanie sprzedażą od przyjęcia zamówienia, poprzez jego wysyłkę, aż do rozliczenia księgowo-magazynowego. To innowacyjne, narzędzie które maksymalnie ułatwia i przyspiesza start w e-commerce i prowadzenie handlu w internecie.

Dlaczego warto wybrać platformę Shoper?

Chcesz otworzyć swój sklep? Nie wiesz od czego zacząć? Shoper zrobi to za Ciebie. Dzięki abonamentowej usłudze, dostaniesz rozbudowane oprogramowanie, gotową infrastrukturę o której utrzymanie nie trzeba się martwić, najnowsze aktualizacje oprogramowania i kompletne wsparcie techniczne. Jest to gotowe rozwiązanie dostępne od ręki, umożliwiające szybkie uruchomienie działalności, bez czasochłonnego procesu wdrożeniowego oraz bez wysokiego nakładu finansowego. Jedyny koszt sprzedawcy przy założeniu sklepu, to opłata abonamentowa. Jest to świetna usługa zarówno dla małych jak i początkujących przedsiębiorców, którzy dzięki niej mogą szybko rozpocząć swoją sprzedaż.

Platforma Shoper jest jedną z najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce. W 2022 roku na platformie Shoper działało ponad 20 000 sklepów internetowych, które zrealizowały ponad 10 milionów zamówień.

Shoper oferuje użytkownikom szeroki zakres funkcji i narzędzi, w tym:

Intuicyjny interfejs administracyjny

Dopracowane w szczegółach i intuicyjne w obsłudze oprogramowanie stworzone specjalnie dla sklepu internetowego. Ułatwia zarządzanie sklepem internetowym, nawet bez posiadania specjalistycznej wiedzy.

Gotowe szablony

Szeroki wybór szablonów graficznych, które pozwalają na stworzenie profesjonalnego i atrakcyjnego sklepu internetowego. Możesz z poziomu panelu sklepu wybrać jeden z gotowych szablonów graficznych by zadbać o atrakcyjny wygląd sklepu na każdym urządzeniu.

Szybkie płatności online

Zintegrowane systemy płatności i wysyłki, które ułatwiają klientom dokonywanie zakupów. Dzieki ofercie płatności Shoper w wygodny i szybki sposób uruchomisz w Swoim sklepie Shoper bezpieczne i szybkie płatności. Płatności w sklepie aktywujesz nawet w ciągu 24 godzin, a wypłaty środków otrzymasz następnego dnia roboczego.

Automatyczne reklamy produktów i usług

Docieraj do swoich klientów, zwiększ zyski ze sprzedaży i zbuduj siłę swojej marki dzięki skutecznym kampaniom reklamowym. Shoper oferuje z poziomu panelu administracyjnego dostęp do wielu automatycznych kampani reklamowych. Dzieki reklamie dotrzesz skutecznie do klientów i wypromowujesz Swój sklep internetowy w internecie. W sklepie Shoper możesz uruchomić takie kampanie reklamowe jak: Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads, Allegro Ads, Amazon Ads, WP Ads, Microsoft Ads.

Zalety korzystania z platformy Shoper:

Szybki i łatwy start - sklep internetowy Shoper możesz uruchomić w ciągu kilku dni. Uruchomienie licencji to kwestia dosłownie kilku minut i możesz zacząć budować swój wymarzony e-biznes.

Intuicyjny interfejs administracyjny - ułatwia zarządzanie sklepem internetowym, nawet bez posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

Gotowe moduły marketingowe i analityczne - pomagają w zwiększaniu sprzedaży i optymalizacji sklepu internetowego.

Szeroki zakres funkcji i narzędzi - Shoper oferuje wszystko, czego potrzebujesz do założenia i prowadzenia dochodowego sklepu internetowego.

Skalowalność - platforma Shoper może rosnąć wraz z Twoim biznesem. Dzięki wbudowanemu w sklep marketowi z dedykowanymi dla Shoper aplikacjami i różnego rodzaju dodatkami oraz integracjami. Małym kosztem i w łatwy sposób rozbudujesz / zwiększysz funkcjonalność twojego sklepu.

Bezpieczeństwo - Shoper zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Oprogramowanie jako usługa (SaaS) to model dystrybucji oprogramowania, w którym dostawca tworzy i utrzymuje oprogramowanie w chmurze, a następnie udostępnia je klientom za pośrednictwem Internetu. Klienci płacą za subskrypcję oprogramowania i uzyskują do niego dostęp za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej.

Gotowe szablony sklepu - nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wygląd ma znaczenie. Zwłaszcza w sklepie internetowym odpowiednia szata graficzna może zachęcić potencjalnego klienta do zakupu produktu, a nawet do polecenia naszej strony znajomym. Dlatego Shoper wychodzi naprzeciw z rozwiązaniem, w postaci gotowych szablonów graficznych. Dobra grafika jest wizytówką sklepu internetowego, a w aplikacji Shoper przygotowanych jest wiele atrakcyjnych, ciekawych skórek, z których można wybrać najlepszą dla swojego sklepu. Twórcy nie zapomnieli o najważniejszej kwestii, mianowicie wykonaniu grafik w technologii RWD. Oznacza to, że strona automatycznie dopasuje się do wielkości urządzenia klienta. Jest to kluczowa kwestia, gdyż jak pokazują badania, 61% oglądających, którzy mają problemy z otwarciem strony na swoim urządzeniu mobilnym, wybierze konkurencję.

Jak widać platforma jest bardzo rozbudowana, dostosowana do potrzeb najbardziej wymagający sprzedawców i klientów. Jest to kompletna usługa, dzięki której możemy zarządzać całą sprzedażą z jednego miejsca. Gdy masz już wszystko, czego potrzebujesz, możesz zacząć sprzedawać produkty online.

Oto kilka wskazówek dotyczących udanego prowadzenia sklepu internetowego:

Wybierz odpowiednie produkty do sprzedania: Wybierz produkty, na które istnieje popyt i które możesz z zyskiem sprzedawać.

Stwórz atrakcyjną witrynę internetową: Twoja witryna internetowa powinna być łatwa w nawigacji i atrakcyjna wizualnie.

Zaoferuj doskonałą obsługę klienta: Twoi klienci powinni być w stanie uzyskać pomoc, jeśli jej potrzebują.

Promuj swój sklep internetowy: Musisz dać ludziom znać o swoim sklepie internetowym. Możesz to zrobić za pomocą marketingu wyszukiwarek (SEO), reklamy w mediach społecznościowych i innych metod marketingowych.

Sklep internetowy może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Jeśli myślisz o założeniu sklepu internetowego, koniecznie przeprowadź badania i stwórz plan. Dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu możesz odnieść sukces w handlu elektronicznym.

Myślisz o własnym sklepie?
Chcesz niedrogo uruchomić sklep internetowy?

Skorzystaj z poniższych przycisków i skontaktuj się ze mną lub przejdź do strony Sklepy Internetowe. Znajdziesz na niej opis kompleksowego i profesjonalnego narzędzia do sprzedaży w internecie oraz wygodny formularz za pomocą którego uruchomię dla Ciebie bezpłatną 14 dniową wersję sklepu Shoper.

Mogą Cię zainteresować