• +48 535 291 234
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon - Pią 8:00 - 16:00
Zmiana polityki icann - weryfikacja danych Abonenta w bazie whois

Zmiana polityki icann - weryfikacja danych Abonenta w bazie whois

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Z uwagi na częste blokady domen globalnych z powodu braku potwierdzenia swoich danych chciałbym przypomnieć o zmianach w polityce ICANN w stosunku do weryfikacji danych Abonenta domen globalnych zawartych w bazie WHOIS jakie weszły w życie z początkiem roku 2014.
 
Od 1 stycznia 2014 roku Abonenci domen globalnych (np..com, .org, .net, .biz, .info) zobowiązani są do potwierdzenia danych na jakie domena została zarejestrowana. Taka prośba o weryfikację danych wysyłana jest do abonenta w określonych przypadkach: - Rejestracja nowej domeny globalnej - Transfer domeny globalnej do innego operatora - Zmiana danych abonenta.
 
Weryfikacja zostaje pomyślnie zakończona w momencie naciśnięcia przez Abonenta linku zawartego w treści wiadomości. W przypadku braku potwierdzenia ze strony Abonenta w przeciągu 15 dni od momentu który wywołał rozpoczęcie procesu weryfikacji, funkcjonowanie domeny zostanie wstrzymane, a zamiast standardowych informacji zawartych na stronie wyświetli się jedynie informacja o wyłączeniu domeny z powodu trwającego procesu weryfikacji danych Abonenta domeny, z prośbą o kontakt z dostawcą usług w celu jej ponownego aktywowania.