• +48 535 291 234
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon - Pią 8:00 - 16:00
Shoplo zmienia się w Shoper | Migracja sklepu Shoplo do Shoper

Shoplo zmienia się w Shoper | Migracja sklepu Shoplo do Shoper

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Jeżeli jesteś użytkownikiem platformy Shoplo to już zapewne wiesz, że zmienia się w Shoper. Jeżeli nie otrzymałeś jeszcze takiej informacji lub nie widzisz jej w swoim panelu Shoplo to wkrótce taka się pojawi.

Sam proces przenoszenia sklepu na oprogramowanie Shoper został podzielony na dwa etapy tj. przenosiny testowe i przenosiny finalne. Taka procedura pozwala bezpiecznie przenieść Twój sklep Shoplo na oprogramowanie Shoper. Proces migracji przenosi automatycznie zdecydowaną większość danych Twojego sklepu, jednak różnica pomiędzy oprogramowaniem Shoplo a Shoper powoduje, że część danych będzie wymagała ręcznej konfiguracji.

W panelu administracyjnym twojego sklepu Shoplo znajdziesz dokładną informację, o terminie na przeniesienie sklepu. I tutaj ważna informacja, że po wskazanym terminie jeżeli nie wykonasz żadnych czynności twój sklep zostanie automatycznie przeniesiony na platformę Shoper.

Bardzo ważna informacja!

Nie zakładaj wersji próbnej sklepu na Shoper.pl, wykonuj instrukcje w zakresie przenosin, które widoczne są w panelu twojego sklepu Shoplo.

Zapewne cała migracja rodzi w Twojej głowie pytanie "Jakie korzyści zyskuję po przeniesieniu sklepu na Shoper?"

  • Żaden inny dostawca oprogramowania dla sklepów internetowych nie jest w stanie zapewnić Ci tak szerokiej, bezpiecznej i wygodnej migracji Twojego sklepu.
  • Shoper to najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce, nieustannie rozwijana i dostarczająca najnowsze rozwiązania.
  • Zyskujesz dostęp do nowoczesnych narzędzi, setki wbudowanych funkcji obsługiwanych jednym kliknięciem.
  • Wsparcie techniczne pozwalające skupić się na prowadzeniu sklepu i rozwoju Twojego handlu online.

Jak już wspomniałem na wstępie sam proces przenosin Shoplo na Shopera został podzielony na dwa etapy: przenosiny testowe i przenosiny finalne. Właśnie dzięki przenosinom testowym możesz sprawdzić, jak wyglądać będzie twój sklep i ewentualnie skonfigurować/dopracować jego wygląd oraz funkcje. Gdy już dopracujesz wygląd Swojego sklepu dokonujesz migracji finalnej czyli zamykasz sklep na Shoplo i przechodzić na platformę Shoper.

Czy Twój sklep będzie działał podczas przenosin na oprogramowanie Shoper?

Tak, podczas tworzenia wersji testowej sklepu, strona twojego sklepu Shoplo oraz panel będą działać normalnie. Dopiero podczas migracji finalnej strona Twojego sklepu będzie niedostępna, panel sklepu Shoplo będzie dostępny tylko w opcji read-only (do odczytu). Zarówno czas migracji testowej jak i finalnej będzie zależał od wielkości i ustawień twojego sklepu.

Jedną z kluczowych kwesti w procesie migracji to wygląd Twojego sklepu po przeniesieniu na oprogramowanie Shoper.

Testowa migracja sklepu, aktywuje szablon graficzny najbardziej zbliżony do wyglądu twojego sklepu Shoplo. Możesz dostosować go do własnych ustawień albo wybrać dowolny szablon graficzny z katalogu szablonów Shoper - zupełnie za darmo! Opcjonalnie możesz zamówić indywidualny projekt graficzny dla swojego sklepu wyróżniając się tym samym na tle konkurencji.

Szablony shoper przygotowane dla użytkowników shoplo

Szablon Shoper Classic2 RWD028
Szablon Shoper Furniture RWD018
Szablon Shoper Large RWD019
Szablon Shoper ClassicDark RWD012

Co z adresem (domeną) i certyfikatem SSL Twojego sklepu?

Po finalnym przeniesienia sklepu Shoper migruje Twoją domenę główną sklepu (za pomocą proxy pass) na serwery Shoper oraz bez dodatkowych kosztów zostanie zainstalowany na niej certyfikat SSL. Po wykonaniu tych czynności wisienką na torcie będzie przekierowanie DNS-ów na serwery Shoper i konfiguracja kont pocztowych w domenie.

Na jaki abonament Shoper zostaniesz migrowany?

Twój sklep Shoplo zostanie przeniesiony na jego odpowiednik abonamentowy na platformie Shoper. Cena twojego dotychczasowego abonamentu nie ulegnie zmianie. Poniżej zestawienie odpowiedników abonamentów Shoper:

  • Sklepy Shoplo Advanced - abonament Shoper Diament
  • Sklepy Shoplo pro - abonament Shoper Platyna
  • Sklepy Shoplo starter - abonament Shoper Złoty
  • Sklepy Shoplo Vip - abonament Shoper Premium

Jeżeli masz więcej pytań odnośnie migracji lub chciałbyś skorzystać ze wsparcia w tym procesie zapraszam do kontaktu.