• +48 535 291 234
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon - Pią 8:00 - 16:00

Twoja strona internetowa potrzebuje przebudowy?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to domyślam się, że już posiadasz własną stronę internetową?

Jeżeli Twoja strona www z jakiegoś powodu czy to z uwagi na przestarzały wygląd, brak responsywności, a może nienależyte jej wykonanie przez poprzedniego twórcę nie spełnia Twoich oczekiwań lub obecnych standardów webdesign to usługa Redesign jest właśnie dla Ciebie. We wcześniejszym artykule Redesign strony www - pokaż się z lepszej strony wyjaśniałem czym tak właściwe jest usługa Redesign tutaj chciałbym troszeczkę bardziej rozwinąć ten temat i przedstawić Ci możliwe rozwiązania istotne aspekty związane z tą usługą.

Przebudowa strony czy wykonanie jej na nowo?

Na to pytanie trudno teraz i ogólnie odpowiedzieć jednoznacznie. Decyzja o przebudowie już istniejącego wyglądu strony internetowej czy jej całkowite odtworzenie na nowo jest bardzo złożoną decyzją i uzależnioną od bardzo wielu czynników. Bardzo często Klienci, którzy decydują się na zmianę wyglądu strony internetowej Swojej firmy są przekonani, że wystarczy "zmienić" jej wygląd niezagłębiający się w aspekty techniczne i nie do końca znając możliwości swojej obecnej strony, a dokładniej skryptu na bazie którego została ona stworzona.

Decyzję o możliwości przebudowy istniejącego wyglądu czy jej odtworzeniu na nowym silniku podejmuje wykonawca do którego skierujemy się z takim zleceniem. W przypadku stron, które zostały stworzone już jakiś czas temu najczęściej wybieraną opcją jest stworzenie nowej wersji naszej strony www na nowo. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale z tych najważniejszych można uznać aktualność użytego do jej budowy skryptu czy systemu cms jeżeli na takowym działa nasz serwis www. Przykładowo: jeżeli nasza strona internetowa została zbudowana wiele lat temu w języku HTML lub PHP, a teraz chcielibyśmy poza zmianą jej wyglądu mieć możliwość łatwego zarządzania treścią czy mieć możliwość jej dalszej rozbudowy bez zatrudniania do tego specjalisty użycie tego samego kodu jest raczej nie możliwe lub będzie bardzo kosztowne.

Troszeczkę inaczej sprawa ma się w przypadku systemów cms. Podobnie jak w języku HTML czy PHP kluczowym czynnikiem jest to na jakim silniku działa obecna strona i jaka jest jego wersja. Systemy cms bazują głównie na PHP, JS i MySQL, które nieustannie są rozwijane (w uproszczeniu - pojawiają się nowsze ulepszone wersje dające większe możliwości, bezpieczeństwo i szybsze wczytywanie strony). Jeżeli nasza strona nie była systematycznie aktualizowana  - mam tutaj na myśli nie tylko sam silnik cms-a, ale również użyte/zainstalowane w nim dodatki jak szablon, moduły czy komponenty to bardzo często ich zaktualizowanie może być niewykonalne lub bardzo czasochłonne i kosztowne (np. niezbędna ingerencja w kod źródłowy przez programistę). Dlatego patrząc od strony Klienta zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest odtworzenie obecnej treści naszej strony internetowej na najnowszej wersji systemu cms. Dzieki takiemu zabiegowi możemy skorzystać z wszystkich dobrodziejstw jakie są obecnie stosowane w nowoczesnych stronach www i mieć pewność, że nasza strona będzie nie tylko nowoczesne i szybsza, ale również bezpieczniejsza! (zabezpieczona przed możliwymi atakami ze strony hakerów).

Czy wykonując redesign strony internetowej muszę zmienić grafikę?

Kwestia grafiki wykorzystanej w treści naszej strony jest bardzo istotna. Decydując się na przebudowanie strony internetowej  ich właściciele bardzo często o tym istotnym elemencie zapominają lub świadomie go pomijają.  Poruszając kwestię tego istotnego elementu strony www wielu właścicieli stron internetowych odpowie: Po co? Oferowane usługi w mojej firmie są takie same, nie mam zamiaru ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów, zależy mi tylko na nowym wyglądzie mojej strony firmowej.

Redesign ma na celu całkowitą zmianę odbioru przez użytkowników Twojej strony www, zmiany obejmują nie tylko silnik na którym działa, ale również cały jej wygląd, układ treści i kolorystykę. Dlatego nie w każdym przypadku nowy layout da się estetycznie połączyć z poprzednią grafiką. W tym przypadku jeżeli to możliwe na potrzeby naszej nowej strony warto przygotować nowe materiały graficzne, lub zlecić ich przygotowanie jej wykonawcy jeżeli jest taka możliwość. Taka zmiana nam nie zaszkodzi wręcz przeciwnie poprawi odbiór przez użytkowników nowej odsłony naszego serwisu www i pomoże lepiej/ciekawiej zaprezentować nasze usługi czy ofertę która chcemy zaprezentować w serwisie www.

Co z linkami do mojej starej strony, które już zostały zaindeksowane w Google?

Prawidłowo wykonana usługa Redesign powinna uwzględnić zmiany w linkowaniu starej streści i nowej jeżeli przebudowa Twojej strony internetowej wymagała reorganizacji jej treści, a co za tym idzie linków, które do nich prowadziły.

W tym przypadku należy wykonać dla starych linków przekierowania 301, które pozwolą przenieść całą moc wcześniejszych linków do ich nowych odpowiedników. Takie przekierowania można zdefiniować z poziomu samego systemu cms jeżeli ten posiada takową funkcję lub tradycyjnie umieszczając odpowiednie składnie w pliku htaccess, który musi zostać umieszczonym w katalogu na serwerze w którym umieściliśmy nową stronę www.

Napisz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.