• +48 535 291 234
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czym jest strona internetowa (strona www) ?

Czym jest strona internetowa (strona www) ?

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Strona Internetowa, Strona WWW (ang.web page) to nic innego jak dokument/treść udostępniona w sieci Internet na serwerze www. Strony www otwieramy za pomocą przeglądarek internetowych np. Internet Explorer, Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Safari.Aktualnie strony internetowe są bardzo różnorodne, rozbudowane i wykorzystują obiekty multimedialne.
 
Tworzone są za pomocą wielu języków programowania jak np. HTML, PHP, CSS, Java Scripts i pozwalają na zaprezentowanie informacji o sobie firmie czy produkcie. Strony www pozwalają nam w prosty sposób na kontaktowanie się z innymi osobami, dzielenie się informacjami, stworzenie wizerunku naszej firmy w Internecie ale również na korzystanie z ogólnodostępnej rozrywki jaką dziś daje nam Internet.
 
Dziś stworzenie własnej strony internetowej nie jest niczym trudnym nie musimy znać się na językach programowania czy też ponosić jakiś dużych nakładów pieniężnych. Stronę możemy stworzyć na darmowych serwisach oferujących taką usługę lub skorzystać z gotowych systemów CMS takich jak Joomla, WordPress, Drupal, PrestaShop. Więcej informacji o tych cms -ach znajdziecie w oddzielnym artykule gdzie krótko opisałem czym jest system cms.
 
Internet jest obecnie największym źródłem informacji dostępnym prawie dla każdego. Jeżeli prowadzisz swoją firmę chcesz się podzielić z innymi swoja wiedzą, doświadczeniem to ten fakt powinien być dla Ciebie niepodważalnym argumentem przemawiającym za tym aby posiadać własną stronę internetową – pamiętaj, że każdego dnia miliony ludzi przeszukuje Internet w poszukiwaniu lokalnych firm, produktów, czy szeroko rozumianej informacji.